Ota Yhteyttä

Lem-Kem Vaihde

020 7 549 400

tilaukset@lemkem.fi

Aukiolo Ark. 08.00-16.00

Juhannus:

24.6. 08.00-14.00

25.6. Suljettu

Erittäin rentouttavaa ja hyvää juhannusta!

 

 

Kun tarvitset johtavaa asiantuntemusta

Lem-Kem on Suomen johtava kiinteistöjen hiilineutraalien kokonaisratkaisujen toimittaja. Oli projektisi pieni tai suuri tai tuotetarpeesi äkillinen tai kaukana tulevaisuudessa - Me autamme! 

Meillä on yli 35 vuoden kokemus vaativista kiinteistöjen energiantehokkuuden projekteista ja vastuullisten kiinteistönhoidon tuotteiden palvelusta.

Etsit sitten tietoa taloyhtiön alustavaan selvitykseen aurinkovoiman rakentamiseksi, lämmitystapamuutoksen toteuttajaa business parkkiin tai energiaa säästävien lamppujen toimitusta huoltoyhtiölle, meiltä löytyy ratkaisu.

Löydät yhteystietomme tältä sivulta, mutta mikäli et ole varma mihin tahoon ottaa yhteyttä, voit aina soittaa vaihteeseemme ja asiantuntijamme auttavat sinut eteenpäin.

 

Lem-Kem Vaihde 020 7 549 400

tilaukset@lemkem.fi

Aukiolo Ark. 08.00-16.00

 

Lem-Kem Asiantuntijat 3 (1)

YHTEYSTIEDOT
Vastuullisten kiinteistöjen asiantuntijat

Alueellinen asiantuntijaverkosto
Karita Huhtanen (1)

Karita Huhtanen

Varsinais-Suomi

+358 40 350 0806

karita.huhtanen@lemkem.fi

Sami Hakala

Sami Hakala

Varsinais-Suomi

+358 400 829 995

sami.hakala@lemkem.fi

Kimmo Koivula

Kimmo Koivula

Päijät-Häme

+358 40 822 6057

kimmo.koivula@lemkem.fi

Esa Ikävalko

Esa Ikävalko

Länsi-Helsinki

+358 400 418 937

esa.ikavalko@lemkem.fi
Kari Knuutila

Kari Knuutila

Päijät-Häme

+358 400 491 671

kari.knuutila@lemkem.fi

Nilla-Pekka Pajuranta

Nilla-Pekka Pajuranta

Lappi

+358 400 233 700

nilla.pajuranta@lemkem.fi

Pertti Pietarinen

Pertti Pietarinen

Keski-Suomi

+358 400 849 359

pertti.pietarinen@lemkem.fi 

Jouni Nevalainen

Jouni Nevalainen

Keski-Helsinki, Vantaa

+358 400 409 728

jouni.nevalainen@lemkem.fi

Ari Parkko

Ari Parkko

Kouvola-Kotka

+358 400 551 529

ari.parkko@lemkem.fi
M1

Joni Laaksonen

Oulu

+358 40 568 1750

joni.laaksonen@lemkem.fi
Jari Hokkanen

Jari Hokkanen

Pirkanmaa

+358 40 559 7863

jari.hokkanen@lemkem.fi 

Mika Laitila

Mika Laitila

Pohjois-Uusimaa, Vantaa

+358 400 511 938

mika.laitila@lemkem.fi

Lars Edberg 1

Lars Edberg

E-Pohjanmaa, Ahvenanm.

+358 400 904 517

lars.edberg@lemkem.fi 

Arto Matilainen

Arto Matilainen

Savo-Karjala

+358 40 190 6593

arto.matilainen@lemkem.fi

M1

Peteri Näveri

Itä-Uusimaa, Helsinki

+358 400 494 605

peteri.naveri@lemkem.fi

YHTEYSTIEDOT
Kestävän kehityksen energiaratkaisut

Energiaprojektien myynti
Jyri Kelin

Jyri Kelin

Energiaprojektien johto

+358 40 507 4017

jyri.kelin@lemkem.fi

Ville Holopainen-1

Ville Holopainen

Energiaratkaisut, Projektimyynti

Valaistus, Aurinkovoima

+358 40 351 1818

ville.holopainen@lemkem.fi

Jukka Parviainen

 

Jukka Parviainen

Energiaratkaisut, Projektimyynti

Valaistus, Aurinkovoima

+358 40 517 0583

jukka.parviainen@lemkem.fi

Jan Latvala

Jan Latvala

Energiaratkaisut, Projektimyynti

Valaistus, Aurinkovoima

+358 40 506 3916

jan.latvala@lemkem.fi

M1

Jouni Heiskanen

Energiaratkaisut, Projektimyynti

Aurinkovoima, Valaistus, Maatilat

+358 400 510 369

jouni.heiskanen@lemkem.fi

Markus Halonen

Markus Halonen

Energiaratkaisut, Projektimyynti

Maalämpö

+358 40 668 4063

markus.halonen@lemkem.fi

Energiaprojektien suunnittelu
ja Tekninen tuki

Energiaprojektit ja hiilineutraalit ratkaisut

Matthias Kampe

Matthias Kampe

Tekninen asiantuntija, Energiaprojektit, DI

+358 400 575 939

matthias.kampe@lemkem.fi

Markku Purhonen

Markku Purhonen

Projektipäällikkö,

Valaistus

+358 40 183 9153

markku.purhonen@lemkem.fi

Noora Suokas

Noora Suokas

Suunnitteluinsinööri, Ympäristö & Energia tek.

+358 40 482 6812

noora.suokas@lemkem.fi

Markus Palo-1

Markus Palo

Projektipäällikkö,

Aurinkovoima

+358 40 662 5583

markus.palo@lemkem.fi

Timo Nisu

Timo Nisu

Pääsuunnittelija, Sähkötekniikan DI

+358 40 186 3502

timo.nisu@lemkem.fi

M1

Jukka Kelin

Projektipäällikkö,

Maalämpö

+358 40 610 8808

jukka.kelin@lemkem.fi

Energiaratkaisujen asennukset
M1

Milko Enden

Energia-ratkaisujen asennusten työnjohto

+358 40 610 5914

milko.enden@lemkem.fi

M2

Eetu Utala

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Saku Kaikkonen

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Niko Laitinen

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Tuukka Savolainen

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Kasperi Lantta

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Juho Tossavainen

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Eetu Järvinen

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Jopi Rönkä

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Jani Karhu

Energia-ratkaisujen asentaja

M2

Santeri Ritanen

Energia-ratkaisujen asentaja

YHTEYSTIEDOT
Asiakaspalvelu & Logistiikka

Asiakaspalvelu, Laskutus
Tiina Lehtimäki

Tiina Lehtimäki

Talous, HR johto

+358 40 559 9843

tiina.lehtimaki@lemkem.fi

N2

Ulla Larimaa

Toimistosihteeri, asiakaspalvelu

020 7 549 400

tilaukset@lemkem.fi

ulla.larimaa@lemkem.fi

 

Sara Pamola

Sara Pamola

Projektikoordinaattori

0400 963 721

sara.pamola@lemkem.fi

 

N1

Satu Mustonen

Toimistosihteeri, asiakaspalvelu

020 7 549 400

tilaukset@lemkem.fi

satu.mustonen@lemkem.fi

N2

Marika Lemmetty

Tuotevastaava, Asiakaspalvelu siivous & kiinteistönhoidon tuotteet

+358 40 588 5148

marika.lemmetty@lemkem.fi
Logistiikka
Ville Messo

Ville Messo

Varastopäällikkö

+358 40 151 0790

ville.messo@lemkem.fi

M2

Reino Joronen

Varasto

M2

Juha Palo

Varasto

M2

Samuli Lemmetty

Varasto

YHTEYSTIEDOT
Johto

Henrik Lemmetty-1

Henrik Lemmetty

Toimitusjohtaja, Hal. pj.

+358 40 071 1339

henrik.lemmetty@lemkem.fi

Tiina Lehtimäki

Tiina Lehtimäki

Talous & HR

+358 40 559 9843

tiina.lehtimaki@lemkem.fi

Jyri Kelin

Jyri Kelin

Energiaprojektit

+358 40 507 4017

jyri.kelin@lemkem.fi

Ville Messo

Ville Messo

Logistiikka & Varasto

+358 40 151 0790

ville.messo@lemkem.fi

Jouni Lautiainen-1

Jouni Lautiainen

Viestintä & Markkinointi

+358 40 840 4645

jouni.lautiainen@lemkem.fi

Lem-Kem Lahden Pääkonttori

Suunnittelu, Toimisto, Keskusvarasto, Noutotukku

 

Postiosoite ja laskutus

Vieterikatu 11, 15700 LAHTI
Puh. 020 7 549 400
Fax 020 7 549 440

Y-tunnus 0600103-9

Tilaukset: tilaukset@lemkem.fi

Laskutus: laskutus@lemkem.fi

 

Lem-Kem Lahti 2

Lem-Kem Logistiikkapisteet

Turun varasto
Parkinkatu 4, 20250 TURKU

Puh. 0400 829 995 (Sami Hakala) 
Puh. 040 350 0806 (Karita Huhtanen) 

Avoinna sopimuksen mukaan

Lem-Kem Turku kestävä kehitys

Jyväskylän varasto

Polttolinja 19A, 40520 JYVÄSKYLÄ

Puh. 0400 849 359 (Pertti Pietarinen)

Avoinna sopimuksen mukaan

Lem-Kem Jyväskylä kestävä kehitys

Oulun varasto

Messipojantie 19 v25, 90520 OULU

Puh. 040 568 1750 (Joni Laaksonen) 

Avoinna sopimuksen mukaan

Lem-Kem Oulu kestävä kehitys

-

-

Voit myös jättää yhteystietosi ja otamme sinuun yhteyttä!